CZ
 
 
Ředitelka:dolejsi.lucie@skolaklic.cz
Zástupce ředitele:  m.kyselovska@email.cz
 
Ředitelka:+420 602 313 517
1. stupeň:+420 487 521 560
2. stupeň:+420 702 035 692
Škola klíč

Úspěchy

Naše škola se může pyšnit celou řadou významných ocenění a titulů.

 

NEJLEPŠÍ PROJEKTY ERASMUS+ KA1 2018

Naše škola získala ocenění za ukončený projekt Erasmus+ KA1 - CLIL - Cesta k lepšímu uplatnění.

 

JAZYKOVÉ ZKOUŠKY YLE - CERTIFIKÁTY CAMBRIDGE 2018


Naši žáci byli opět velmi úspěšní. Jejich výsledky jsou úžasné. Tradičně vynikali v části konverzační - SPEAKING 96%, což je úžasný výsledek.

Celková úspěšnost pak byla krásných 93,33 % a úspěšnost v jednotlivých věkových kategoriích:
STARTERS (3.,4.třída) - 94%
MOVERS (5.,6.třída) - 91%
FLYERS (7.,8.třída) - 93%

Českolipský pedagog 2018

V rámci vyhlášení Českolipského pedagoga roku 2018 gratulujeme Mgr. Petře Plíhalové, která získala ocenění v kategorii za zajímavý počin v oblasti vzdělávání a výchovy dětí a děkujeme Mgr. Aleně Hudcové, která byla nominována v kategorii za dlouholeté zásluhy a přínos pro vzdělání a výchovu dětí.

Dějepisná olympiáda

V pondělí 18.1.2016 se uskutečnilo okresní kolo dějepisné olympiády, kterého se zúčastnili dva žáci 8.A. Tématem olympiády bylo období vlády Lucemburků v českých zemích. V konkurenci 50 dětí se reprezentanti naší školy rozhodně neztratili. Matějovi uniklo vítězství o pouhého půl bodu (!). Obsadil krásné druhé místo a s jistotou postoupil do krajského kola, které se uskuteční v březnu.

Jazykové zkoušky YLE - CERTIFIKÁTY CAMBRIDGE 2015

Naši žáci byli opět velmi úspěšní při skládání jazykové zkoušky.
Pro děti, které se angličtinu učí odmalička a které dlouhodobě rozvíjejí svoje jazykové schopnosti vyvinula universita v Cambridge ve Velké Británii, propracovaný systém mezinárodních testů z angličtiny pro děti od 7 do 12 let. Jsou organizovány organizaci Cambridge ESOL, která je součásti University of Cambridge v Anglii a jsou připravovány a následně hodnoceny speciálně vyškolenými odborníky z oblasti jazykové výuky a hodnocení testu.

 

Školní časopis roku 2015 - 3.místo

Letošní rok jsme se poprvé  zúčastnili soutěže  o nejlepší školní časopis a hned napoprvé jsme získali krásné 3.místo. Vyhlášení se konalo 17.4. v Praze a bylo spojeno s velmi zajímavým programem. Zúčastnili jsme se novinářských dílen, které byly zaměřené např. na tvůrčí psaní, moderátorství nebo psaní pohádek. Na závěr jsme vše náležitě oslavili a užili si tak den plný zážitků. Máme spoustu nápadů, jak náš časopis vylepšíme, takže se máte na co těšit.

 

Finanční gramotnost

Naši deváťáci ukázali, že jejich znalosti ve finanční gramotnosti jsou skvělé! V celorepublikové soutěži jsou 1. v Libereckém kraji a v kategorii Liberecký kraj a Praha 1 jsou 2. - získali stejný počet bodů jako vítězové z Prahy, ale měli horší čas, takže jim vítězství uteklo o pár sekund.

Olympiáda z anglického jazyka - 1.místo

Velkým úspěchem skončilo okresní kolo v olympiádě z Anglického jazyka. Matěj ze 7.A zvítězil
Kategorie I.A (tedy 6.-7. ročník) byla zastoupena 21 soutěžícími z různých škol z celého okresu. Konkurence tedy byla obrovská. O to více nás těší výkony našich dětí. Matěj vyhrál a Jiřinka skončila na pěkném 11. místě. Je nutné podotknout, že Jiřinka je teprve žákyně 6. třídy a již teď svými znalostmi překonala mnoho starších dětí. Věříme, že do dalšího soutěže příští rok ještě udělá mnoho pokroků v angličtině. Tato kategorie byla velice zajímavá, protože na 2. místě skončil Jakub, který byl také až do 5. třídy žákem naší školy. A nejen to, další žákyně, které navštěvují jazykové kurzy na naší škole se umístili na pěkných místech. Dá se tedy říci, že v 1. polovině výsledného pořadí je 7 dětí, které jsou nebo byly žáky naší školy nebo navštěvují naše odpolední kurzy.
Ve starší kategorii II.A (8.-9. ročník) se sešlo 15 soutěžících. Jak porota zhodnotila, rozhodování bylo velice těžké, protože prvních 7 soutěžících bylo velice vyrovnaných. Honza nakonec skončil na 6. místě jen opravdu s minimálním rozdílem bodů na vítězku.

Mladý Demosthenes

Žákyně 6.A získala krásné 2. místo z regionálního kola mezinárodní soutěže v řečnickém umění.

 

Jazykové zkoušky YLE 2014

Velkým úspěchem skončilo letošní skládání jazykových zkoušek YLE žáků naší školy. Každým rokem žáci získávají lepší a lepší výsledky. Letos byla průměrná úspěšnost v konverzaci úžasných 90%. Dále se hodnotila ještě gramatika a poslech. Celkově naši žáci dosáhli 85% úspěšnosti. GRATULUJEME, jsme hrdí na to, že jste žáky naší školy !!!

 

Jazykové zkoušky YLE 2013

Již 4. školní rok jsme absolvovali mezinárodní zkoušky z anglického jazyka. I letos jsme byli velice úspěšní a dokonce jsme dosáhli zatím nejlepšího výsledku 82% v celkové úspěšnosti. Dva naši žáci, Matěj z 5.A a Míša ze 7.A dosáhli plného počtu bodů.

 

Soutěž SING A SONG - 2.místo

ZÍSKALI JSEM KRÁSNÉ 2.MÍSTO v soutěži SING A SONG, kterou pořádá britská společnost Wattsenglish. Děti nacvičily písničku "Walking in the jungle" a mezi ostatními kolektivy MŠ se umístily na krásném 2.místě! A naše výhra?? Báječný Steve Watts přijede k nám do školy a tak si naše děti užijí v září zábavnou show se Stevem.

 

Evropský učitel jazyků roku

V úterý 24.9.2012 převzala Mgr. Petra Plíhalová prestižní ocenění – Evropský učitel jazyků roku z rukou zástupců Domu zahraničních služeb/Národní agentury pro evropské vzdělávací programy a zástupců z Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy.

Ocenění Mgr. Petra Plíhalová získala za způsob výuky anglického jazyka na naší škole, díky kterému jsou žáci velice úspěšní. Například úspěšně skládají mezinárodní jazykové zkoušky již od 3.třídy, jsou zapojeni do mezinárodních projektů, ve kterých aktivně anglický jazyk využívají.
Cílem Evropské jazykové ceny Label je podpořit nové a výjimečné aktivity v oblasti jazykového vzdělávání, propagovat je mezi odbornou veřejností a inspirovat ostatní k zavádění takových aktivit do jazykové výuky.
Cílem individuálního ocenění Evropský učitel jazyků roku je ocenit učitele působící v oblasti jazykového vzdělávání, jejichž činnost v oblasti jazykového vzdělávání je inovativní nebo výjimečná a inspirativní, nebo kteří motivují svým přístupem k dalšímu jazykovému vzdělávání a vytvářejí motivující prostředí pro rozvoj povědomí o jazycích a jazykové rozmanitosti.

Best Teacher of english

Mgr. Petra Plíhalová získala titul nejlepšího učitele angličtiny v ČR - BEST TEACHER OF ENGLISH.

Porota ocenila pedagogickou práci Petry Plíhalové, všichni přihlášení pedagogové prošli náročným výběrem. Členové odborné komise se osobně účastnili jejich hodin angličtiny.

Soutěž se konala již počtvrté, i letos ve spolupráci s jazykovou společností Wattsenglish. Členové odborné komise se účastnili výuky hodin angličtiny, kde osobně hodnotili práci učitelů podle jimi vytvořené metodiky. Jedním z nových požadavků byla letos videonahrávka z hodiny jako součást registrace do soutěže.

další odkazy na články naleznete zde:

http://www.novinky.cz/veda-skoly/263217-nejlepsi-ucitelky-anglictiny-jsou-z-prahy-a-ceske-lipy.html

http://ceskolipsky.denik.cz/zpravy_region/petra-plihalova-z-ceske-lipy-vyhrala-titul-nejlepsi-ucitelky-anglictiny-20120328.html

nebo na 37.minutě odkaz na Události ČT 1 - http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/1097181328-udalosti/212411000100327/

Naše projekty získávají certifikáty E-TWINNING QUALITY LABEL

Náš projekt eTwinning s názvem FASTER, HIGHER, STRONGER jsme dokončili. Do projektu se zapojila 3. a 4. třída se svými třídními učitelkami, H. Bronišovou a L. Zárubovou, za pomoci J. Maroušové. Téma projektu se velice líbilo i prvňáčkům a druháčkům, proto se s k nám připojí v některých krocích. Do projektu se s námi zapojily děti z Polska, Slovenska, Maďarska, Itálie a Malty.

Jak název napovídá - RYCHLEJI, VÝŠ, SILNĚJI - zabýváme se sportem. V létě 2012 se konali Letní Olympijské hry v Londýně. Zjišťovali jsme, co to olympiáda je a jaká je její historie. Už víme co je paralympiáda. Seznamovali jsme se s významnými sportovci Česka i našich partnerů. Porovnávali si naše sportovní výkony s ostatními. A to vše, jsem zachycovali na společných webových stránkách.

Veškeré naše výsledky a pokroky můžete sledovat na stránkách TWINSPACE.

Ocenění dalšího projektu

Projekt Let Us Meet Trough the Cards získal prestižní ocenění Quality Label. Tento certifikát je udílen projektům, které dosahují výjimečné kvality a jsou přínosem ve vzdělávání dětí.

Všechny děti získaly za svoji práci certifikát a od Národní agentury eTwinning několik dárečků, např. trička, sešitky, tužky a pastelky a míče.

 

Certifikát RODIČE VÍTÁNI

Na základě certifikace jsme získali značku RODIČE VÍTÁNI. Jsme součástí škol otevřeným rodičům. Více na www.rodicevitani.cz

 

Wattsenglish Sing a Song

V dubnu letošního roku se uskutečnil 1. ročník hudební soutěže Wattsenglish Sing a Song, které se zúčastnilo 8 dětí z naší MŠ.
Při hodinách angličtiny děti nacvičily písničku o zvířátkách z džungle a za klavírního doprovodu paní učitelky H.Bronišové jejich představení natočila paní vychovatelka J.Maroušová.

Do soutěže se spolu s námi přihlásilo dalších 16 kolektivů MŠ a v této konkurenci se naši Šmoulíci umístili na úžasném 2. místě! Odměna nebyla sladká, ale zábavná - přijel k nám do školy sám Steve Watts a naši vítězové si užili hodinu angličtiny s rodilým mluvčím.

A nejen to! Steve Watts potěšil i naše školáky a zábavnou show si tak mohly užít poté i děti z 1. , 2. a 3. třídy.
Steve děti pobavil svými legračními hrátkami a nikdo si ani neuvědomil, že vše probíhá jen v angličtině. Po hodince se Stevem děti zjistily, že angličtina je jazyk, kterým se už umí bavit a to je skvělá zpráva!!!

 

Nejlepší česká škola

Ve středu 23.11. se konalo slavnostní předání titulu NEJLEPŠÍ ČESKÁ ŠKOLA 10.dílu (Libereckého kraje). Děkujeme za účast paní starostce Haně Moudré, panu místostarostovi Tomášovi Vlčkovi, zástupkyni z Ministerstva školství paní Vlčkové a v neposlední řadě panu Robertu Neubertovi a všem ostatním, kteří nás přišli podpořit!!!!!

Zde naleznete odkaz na článek, který o nás napsal Českolipský deník :o)) - http://ceskolipsky.denik.cz/zpravy_region/klic-je-nejlepsi-skola-v-kraji20111124.html

Škola v pohybu

Naše škola byla vybrána z velkého množství základních škol do projektu " Školy v pohybu". V tomto projektu jsem intenzivně pracovali téměř 2 roky na rozvoji školy. Naši učitelé se profesně vzdělávali, zúčastňovali odborných stáží a odborných seminářů.

V pátek 4.11. jsme z rukou Mgr. Karla Bárty získali ocenění ŠKOLY V POHYBU. Jsme rádi, že naše intenzivní práce byla úspěšná.