CZ
 
 
Ředitelka:dolejsi.lucie@skolaklic.cz
Zástupce ředitele:  m.kyselovska@email.cz
 
Ředitelka:+420 602 313 517
1. stupeň:+420 487 521 560
2. stupeň:+420 702 035 692
Škola klíč

Erasmus+ KA2 2019

Energytech Journey

Dvouletý mezinárodní projekt, na který jsme získali grant z EU. Do tohoto projektu se spolu s námi zapojí: Španělsko (Zeberio), Kypr (Nicosia) a Lotyšsko (Saldus). Projekt je určen pro děti 3. - 6. ročníku s tím, že na některých částech s námi budou spolupracovat i mladší děti.

ENERGYTECH JOURNEY je projekt o energii. Energie je to, co vytváří náš svět v mnoha směrech. Jakékoli zařízení potřebuje energii, aby bylo možné pracovat, navíc musí být ještě vyrobeno. A to je právě důvod, proč používání a vývoj různých zdrojů energie se stalo důležitou otázkou. Konvenční zdroje se spotřebovávají a planeta je devastována. Nové zdroje jsou zkoumány a testovány ve snaze objevit čistší a efektivnější zdroje, které lze obnovit, abychom mohli zastavit devastaci a stát se energeticky nezávislými. Budeme zkoumat různé druhy zdrojů energií. Podíváme se na inovativní návrhy, na futuristické vize, ale vytvoříme i vlastní návrhy.

Cílem celého projektu je také získat nové přátele, procvičit se v jazycích a mnoho nového se naučit. Věříme, že pomůžeme dětem rozšířit si obzory a získat nové zážitky.

Součástí celého projektu jsou návštěvy ve školách všech partnerů. Celkem vyjede 22 – 26 dětí. Cesta každého dítěte je plně hrazena z grantu. Žáci budou ubytováni v rodinách dětí hostujících škol, většinou ve dvojicích.