CZ
 
 
Ředitelka:dolejsi.lucie@skolaklic.cz
Zástupce ředitele:  m.kyselovska@email.cz
 
Ředitelka:+420 602 313 517
1. stupeň:+420 487 521 560
2. stupeň:+420 702 035 692
Škola klíč

Výměnný pobyt v JAPONSKU

Od roku 2015 jsme navázali spolupráci s Japonskou školou AKATSUKI, která leží kousek od Nagoyi. To vše díky Kateřině Shibazaki, která nás kontaktovala s nabídkou spolupráce. Kateřina žije už několik let v Japonsku a vyučuje anglický jazyk. Na projektu jsme začali pracovat v červnu, kdy si děti poslaly první pozdravy a představily se. Ale to nejdůležitější byly videokonference. Spojili jsme se, abychom se viděli, pohovořili o našich zemích a zvycích, zazpívali si a užili si nějakou tu legraci.

Celý minulý rok jsme pracovali na dílčích krocích a na konci školního roku jsme navštívili Japonsko. Jedná se o nevídaný projekt. Naši žáci strávili celý týden ve škole Akatsuki a byli ubytovaní v hostujících rodinách. Možnost navštívit Japonsko a navíc bydlet v japonské rodině se poštěstí jen málo komu. 

Cesta se uskutečnila druhý týden v červnu od 5.6. do 13.6. Pět nocí strávily děti v rodinách a jednu noc v hotelu na letišti při zpáteční cestě. Většinu výdajů za nás platila japonská strana (což je opravdu úžasné). Děti chodily do školy a víkendový program byl společný. 

Krátký popis jednotlivých dní:

PREZENTACE
Dneska jsme měli opravdu nabitý den. Hned ráno jsme prezentovali Českou Rupubliku a naši školu. Pro děti jsme měli také připravenou soutěž v Kahootu. Nakonec byla Nela vyzvána k souboji v přeskoku přes švihadlo a vyhrála! 
Všichni byli opravdu skvělí a lépe reprezentovat naši školu ani nemohli.


NÁVŠTĚVA MŠ AKATSUKI
Ve čtvrtek dopoledne jsme navštívili školku Akatsuki. Děti si pro nás připravily několik aktivit a také dárečky, které pro nás vyrobily. Byl to úžasný zážitek.

VÝUKA
Páteční dopoledne jsme byli součástí výuky, která byla pro nás připravena i v angličtině. Všechny hodiny byly skvělé a užili jsme si i spoustu zábavy.

NARA
Navštívili jsme se svými japonskými kamarády krásné starobylé město NARA. Symbolem města jsou jelínci, kteří se volně pohybují mezi chrámy a svatyněmi. Jelínci jsou v šintoismu považováni za symbolické poslíčky bohů.
Prohlédli jsme si muzeum, chrámy, obrovského budhu a vyzkoušeli několik rituálů, které přinášejí štěstí. Byl to opět nezapomenutelný zážitek.

FAMILYDAY
Tento den byl poslední v našich japonských rodinách. Prožili jsme společný den v obrovském NAGOYA AQUARIU. Viděli jsme kosatky, delfíny, běluhy, podmořských svět Japonska a spoustu dalších zajímavých ryb. Největším zážitkem byla pro děti delfíní show. Naše rodiny už nám navždy zůstanou v srdci.

Máme za sebou neskutečně krásný zážitek. Poznali jsme Japonsko na vlastní kůži. Navštěvovali jsme školu, bydleli v rodinách, poznávali jsme kulturu a památky.
Japonsko zůstane v našich srdcích navždy.
Moc doufáme, že se za 2 roky tento pobyt opět uskuteční. Tahle skupinka 7 statečných reprezentovala na jedničku s hvezdičkou.

I v letošním školním roce navazujeme na úžasnou spolupráci s naší partnerskou školou v Japonsku.

 

 

 Fotogalerie

 Následující novinka Předchozí novinka