CZ
 
 
Ředitelka:dolejsi.lucie@skolaklic.cz
Zástupce ředitele:  m.kyselovska@email.cz
 
Ředitelka:+420 602 313 517
1. stupeň:+420 487 521 560
2. stupeň:+420 702 035 692
Škola klíč

Setkání v Polsku

V rámci projektu Erasmus+, CLIL - Creativity, Learning, Inspiration and Language, jsme zúčastnili mezinárodního setkání v polském městečku Lezajsk.

První den v Polsku - Adéla Korousová, 5.A

V den příletu v neděli 15. 5. 2018 jsme přijeli ke škole a tam nás rozdělili do polských rodin. Já s Eliškou jsme byly ubytované v rodině u Oli, která si nás odvezla do jejich domu. Tam jsme se navečeřeli, a šli na chvilku ven podívat se na psí štěňátka. Protože jsme byly po cestě s Eliškou unavené, tak jsme se vykoupaly a šly spát. 

První den ve škole nás všichni zdravili. Já, Vilma a Eliška jsme šly do třetí třídy a s nimi jsme šli na hodinu tělesné výchovy, ale bohužel jsme necvičily, jenom jsme se koukaly. Druhou hodinu se žáci učili polštinu, ale moc jsem tomu nerozuměla. Po škole jsme šli na radnici za starostou, který nás přivítal v Ležajsku. Také jsme tam dostali malé dřevěné hračky. Ve škole pro nás připravili žáci přivítaní, kde každý žák představil jednu zemi. Před obědem jsme si hráli s novými  hračkami. Potom nás nechali prohlédnout si školu a také jsme tvořili zvířata z keramiky, TO BYLO SUPER! 

Moje rodina v Polsku: Bydlely jsme s Eliškou u dívky jménem Ola, která byla stejně stará jako my a měla mladšího bratra jménem Antoni. Její strašně hodná maminka Justýna se o nás moc hezky starala. Měli dvě štěňátka a jednu fenu. Vždy když jsme šly do školy, tak na nás jednou štěkla, byla strašně roztomilá. Bydleli v malém domku, který neměl skoro žádné sousedy. Z venku to byl celkem normální dům, ale vevnitř to byl úplný palác. Byl tam nádherný výhled na pole a okolí. Ola měla strašně podobné věci a zájmy jako já. Je také mažoretka, ale cvičí s pompóny. Spolu jsme zažily krásný týden v Polsku a hlavně hodně zábavy. Těším se až se zase uvidíme a Ola přijede na návštěvu k nám.

Den pátý - DAVID DVOŘÁK, 5.A

        Den začal stejně jako dny předešlé, deštěm. Ve škole jsme se sešli v dobré náladě.

     První hodinu jsme se učili, jak se hrají šachy. Uspořádali pro nás soutěž, kdo první postaví figurky ve správném pořadí na hrací pole. Vítězi se stali Kryštof a Vilma, za tento výkon obdrželi zlatou medaili.

     Kolem desáté hodiny jsme se společně rozloučili se školou, kterou jsme po celý týden navštěvovali. Došlo i na rozlučku s vyučujícími. Abychom měli památku, obdrželi jsme všichni certifikát výměnného pobytu.

    Následoval odjezd k vodě, kde jsme si k obědu pochutnali na palačinkách. Pak následovala zábava na kajaku, kterou jsme si moc užili. Sice nás kapky deště pronásledovaly i ve vodě, ale bylo to bezva.

    Po návratu do rodin, kde jsme byli celý týden ubytováni, jsme si zabalili své věci a netrpělivě již čekali na cestu domů. V sobotu brzy ráno jsme vyrazili směr letiště. Moc jsme se těšili na let vrtulovým letadlem. 

  V Polsku se nám moc líbilo a doufám, že zase někdy na nějaký pěkný výměnný pobyt pojedeme. 

 

Den za dnem

Pondělí

  Úterý

                 

Středa

   

 

Čtvrtek

Pátek

       

Tento projekt pokračuje ještě příští školní rok.                                                                                         

                                                                                                                                      


 Následující novinka Předchozí novinka