CZ
 
 
Ředitelka:dolejsi.lucie@skolaklic.cz
Zástupce ředitele:  m.kyselovska@email.cz
 
Ředitelka:+420 602 313 517
1. stupeň:+420 487 521 560
2. stupeň:+420 702 035 692
Škola klíč

Mirakulum a tajná místa v Lužických horách,

Jeden školní rok je za námi, další ještě v nedohlednu před námi. Poslední červnové dny jsme si ve škole opravdu užili. Kdo využil všechny příležitosti, které byly nabídnuty, mohl vyjet na kole do Holan, kde počasí přálo i koupání, mohl si zajezdit na kánoích na řece, mohl si užít atrakcí v zábavném parku nebo vyrazit do přírody.

Zde připomenu dva výlety osmáků. Na první z nich odjeli autobusem spolu se sedmáky do Milovic, kde je opravdu obrovský a úžasný zábavný park, kde si každý najde to, co ho nejvíc baví. Třeba obrovské trampolíny, podzemní labyrinty chodeb, skluzavky, hrady, vodopády, obrovské houpačky, ale také zajímavé naučné stezky, lesní hřiště a kontaktní zoo. 

Další den jsme se vypravili do Lužických hor. Místa, která jsme navštívili, jsou tajná, tak nemohu prozradit jecjich názvy. Jen mohu říct, že nejdřív jsme šplhali do výše a na samý vrchol jsme s pomocí kluků nakonec vylezli všichni. Místo jsme si pojmenovali Mravenčí hora, protože všude lezlo spousty mravenců a jak se člověk opřel o kámen, už se nejméně tři zakousli do ruky. Ale výhled byl nádherný, daleký, nesmím prozradit na co. Pak jsme šplhali dolů jinou cestou a trvalo nám to pěkně dlouho. Nakonec jsme přeci jen sešplhali a našli druhé tajné místo v útrobách Mravenčí hory. Baterek bylo potřeba k prozkoumání temnoty. 

Oba výlety se vydařily moc a já děkuji osmákům: "Byli jste moc fajn, díky."

Aťka Kyselovská

 Fotogalerie

 Následující novinka Předchozí novinka