CZ
 
 
Ředitelka:dolejsi.lucie@skolaklic.cz
Zástupce ředitele:  m.kyselovska@email.cz
 
Ředitelka:+420 602 313 517
1. stupeň:+420 487 521 560
2. stupeň:+420 702 035 692
Škola klíč

Jsme kamarádi?

Letos jsme vyrazili se žáky 2. stupně na adapťák do našich krásných Lužických hor. Počasí nám přálo. Vysoké teploty předcházejícího týdne klesly, mohli jsme tedy pobývat venku při hrách i výstupech na vrcholu bez únavy z vedra. Zázemí jsme našli v chatě Růžena pod třetí nejvyšší horou Lužiček, pod Jedlovou.

První den jsme vystoupili z autobusu a hned se rozdělili do osmi skupin. V každé byli zástupci šesté, sedmé, osmé i deváté třídy. Čekalo nás necelých sedm kilometrů do chaty. Během cesty jsme vystoupali na vyhlídky hradu Tolštejn, navštívíli infocentrum v Jiřetíně pod Jedlovou a prohlédli si nádhernou křížovou cestu, vedoucí na Křížovou horu. Cestou jsme hráli různé hry a plnili soutěžní úkoly. 

Odpoledne jsme se ubytovali v chatě Růžena a po nácviku evakuace jsme poprvé navštívíli jídelnu, kde nás čekala večeře. 

Po večeři tvořili žáci ve skupinách plakáty s horami. Na nejvyšší z nich vede cesta. Podaří se všem skupinám dojít po cestě až na vrchol hory?

Další dny jsme soutěžili, hráli hry, večer pak divadlo, seznamovali se s okolím. Po celou dobu sbírali členové skupin bodíky, kterými zaplňovali cestu na vrchol své hory.

U ohně byli ve čtvrtek večer pasování šesťáci na naše kamarády.

V pátek jsme všichni vystoupali na vrchol hory Jedlová, kde byl ukrytý poklad. A kdo tedy vyhrál v celkovém hodnocení? Všichni se dostali na vrchol, ale přeci jen – nejvíce bodíků získala skupina KOSATKY.

O vítězství ale na "Kamarádech" nejvíc nejde. Jde hlavně o to, abychom se poznali, něco nového se dozvěděli, při aktivitách si pomáhali a mohli se jeden na druhého spolehnout. Jak se to podařilo, ať každý posoudí sám. Mě osobně se na "Kamarádech" moc líbilo a děkuji všem, kteří k dobré náladě a pohodě přispěli.

M. A. Kyselovská

 Fotogalerie

 Následující novinka Předchozí novinka