CZ
 
 
Ředitelka:dolejsi.lucie@skolaklic.cz
Zástupce ředitele:  m.kyselovska@email.cz
 
Ředitelka:+420 602 313 517
1. stupeň:+420 487 521 560
2. stupeň:+420 702 035 692
Škola klíč

Exkurze na kozí biofarmu

Dne 13. května se 2.A  vydala do nedaleké obce Nový Dvůr, aby zjistila, co všechno obnáší chov koz. Kozy na této farmě chovají pro mléko. Mají je tam od mláďat  a  z nich si potom vybírají takové, které jim dávají nejvíce mléka. Ty si nechají, ostatní prodají. Celý chov měl asi 70 kusů koz. 

Nejprve nás pustili právě ke kůzlátkům, která jsme si směli pohladit, jenže  ta se nás moc bála. Utíkala před námi, a tak z toho nebylo nic.  Pak jsme dostali tvrdé rohlíky a mohli jsme krmit velké kozy.

Nakonec nás nechali majitelé nahlédnout do výrobny sýrů. Dělají  jich několik druhů.  Dostali jsme ochutnat kozí mléko a tři druhy sýra.  Říká se, že kozí mléko je cítit po kozách, ale tohle vůbec cítit nebylo! Naopak bylo docela dobré. I sýry nás mile překvapily. Chutnaly výborně! Samozřejmě, více je ocenily paní učitelky, ale některým dětem také chutnaly.

Jako zpestření měly děti volnou chvilku na houpačce, nebo si hladily a krmily králíčky. Myslím, že se dětem návštěva farmy moc líbila a určitě ji mohu doporučit i jako rodinný výlet.

 


 Následující novinka Předchozí novinka