CZ
 
 
Ředitelka:dolejsi.lucie@skolaklic.cz
Zástupce ředitele:  m.kyselovska@email.cz
 
Ředitelka:+420 602 313 517
1. stupeň:+420 487 521 560
2. stupeň:+420 702 035 692
Škola klíč

Erasmus+ Setkání v Chorvatsku I

Jůlie Landová

ADRENALIN PARK

V pondělí jsme jeli autobusem do Adrenalin parku. Na začátku uvedli, co můžeme a nemůžeme dělat a na jaké disciplíny půjdeme. Řekli nám, že budeme soutěžit v různých týmech. Rozdělení týmů vyřešili jednoduše, losováním. Bylo šest disciplín: motokáry, živý stolní fotbal, lezení na horolezecké stěně na čas a piškvorky a skoky na oválných míčích. Piškvorky nebyly jen tak ledajaké. Museli jsme běžet k zvětšeným piškvorkovým stěnám a tam dát tři stejné symboly vedle sebe. Dál jsme jezdili na motokárách dvě kola. Další disciplína byly skoky na oválných míčích. Na oválném míči byli čtyři lidi, který se snažili skoky na oválu dostat za uvedenou část. Na lezecké stěně jsme se snažili dostat se co nejrychleji nahoru a zazvonit na zvon. Stolní živý fotbálek hráli lidi, který drželi látku, která se pohybovala po železné tyči, ale jinak měla hra pravidla podle normálního fotbalu. Naše první disciplína byla piškvorky, potom jsme byli na motokárách a dál jsme byli na živém stolním fotbalu a na lezení. Na živém stolním fotbale dala Áďa čtyři góly, takže jsme hru vyhráli. Na lezení jsem byla nejrychlejší. A nečekaně jsme byli třetí. Moooc mě to bavilo.

Rodina

Tahle rodina je nejlepší ze všech rodin, u kterých jsem zatím byla. Hostila mě holka jménem Kala Križnik. Měli jsme hodně společného, takže to bylo bezva. Má dvě sestry, která jsou dvojčata. Má čtyři králíky a jednoho psa a rybky. S Kalou jsme hrály různé hry např. schovka a lodičky. Taky mě naučila pár jejich slov a já jsem je také naučila naše slova. Naučili mě taky na howerboardu. Mamka a jejich taťka byli hrozně milí, a to bylo dobře. S rodinou jsme byli nakupovat a taky jsme jeli k jejich babičce. Dostala jsem mnoho sladkostí.

 

Matija Bijelić

ŠKOLA, AKTIVITY V NÍ

První den jsme šli do školy. Škola byla obrovská a byla to první škola v Čakovci. Má dvě budovy – jednu starší a druhá je nová. U vchodů vždy seděl jeden žák, tak jsme se zeptali, co tam vlastně dělají a oni řekli, že když někdo zabloudí, tak mu poradí, kudy má jít, nebo vás klidně doprovodí. Žáci se měnili dvakrát denně. Přivítali nás všechny (Španěly, Portugalce, Estonce a nás) v tělocvičně, řekli tam pár věcí, a pak tam přišly dvě holky a začaly hrát na housle. Poté nám všichni zazpívali a náhle se tam zjevila banda dětí, které nám přišly ukázat tradiční chorvatské tance. Když uvítání skončilo, rozdělili jsme se do skupin a šli jsme pracovat. Jako první jsme pracovali s tvary, které jsme poskládali pod tablet, protože na kameru toho tabletu se připnula taková klipsna, která změnila úhel kamery a ta snímala tvary na stole, které jsme museli poskládat do obrázku na tabletu. Po tomto workshopu jsme zašli do jejich počítačovky, kde jsme hráli hry na webové stránce www.kahoot.it.

 Ve středu jsme měli workshop jménem „puppet pals”, kde jsme dělali animované filmy na téma Save the Earth. Mohli jsme hýbat s postavami a mluvit za ně a byla to paráda. Naučilo mě to tvořit animované filmy a procvičili jsme si konverzaci v angličtině. Byl to pro mě opravdu pěkný zážitek a chtěl bych si to ještě někdy vyzkoušet.

A jsem rád, že jsem žákem ZŠ a MŠ Klíč.


Rodina

Mojí hostující rodinou byla rodina Kristofić, ale hlavně mě hostovala Hana. Haně je 12 let, ráda tancuje a co jsem pochytil, je to, že moc nejí. Má staršího bratra Bruna, kterému je 14 let a je to hráč her. Jejich rodiče celý den pilně pracují, takže jsem je viděl jen večer. Podle mě je rodina Kristofić velmi zajímavá a sympatická a doufám, že se ještě někdy sejdeme.

 

Projekt: iPads School Learning for the Future


 Následující novinka Předchozí novinka