CZ
 
 
Ředitelka:dolejsi.lucie@skolaklic.cz
Zástupce ředitele:  m.kyselovska@email.cz
 
Ředitelka:+420 602 313 517
1. stupeň:+420 487 521 560
2. stupeň:+420 702 035 692
Škola klíč

Cukr a jiná sladidla

Dne 5. dubna se žáci 8. A setkali podruhé s lektorkami Ekologického centra v Brništi. Projekt pokračoval dalším zajímavým tématem. Téma pro tento den bylo „Cukr a jiná sladidla“.

V úvodní části se žáci pokusili určit druh cukru v miskách, dále určovali, odkud pochází a z jaké rostliny se získává. Mohli i ochutnávat a zjišťovat rozdíly ve sladivosti. Zajímavé bylo také zjištění, jak se obsahem cukru liší sladké nápoje, ovoce, energetický nápoj či tyčinka Mars

Společně si chlapci a děvčata také připravili čaj, slazený za tepla a za studena. Mikroskopovali kvasinky, jejichž důležitost ocení kuchaři při pečení a pro něž je cukr nezbytný.

Díky hře, při které si i venku zaběhali, pochopili, že cukry je potřeba tělu pravidelně dodávat, protože energii z nich získanou organismus stále využívá.

Připravili si nepečené sladkosti ze samých zdravých ingrediencí a s chutí pak doplnili energii spotřebovanou běháním venku.

Nezbývalo než poděkovat za poučné a příjemné dopoledne a rozloučit se s lektorkami. Těšíme se na příští pokračování ekologického projektu.

 Fotogalerie

 Následující novinka Předchozí novinka