CZ
 
 
Ředitelka:dolejsi.lucie@skolaklic.cz
Zástupce ředitele:  m.kyselovska@email.cz
 
Ředitelka:+420 602 313 517
1. stupeň:+420 487 521 560
2. stupeň:+420 702 035 692
Škola klíč

Malta - Erasmus+

Protože se mi líbí propojování cizího jazyka s výukou nejazykových předmětů, přihlásila jsem se v rámci projektu Erasmus plus  na kurz  „ Methodology and ICT tools for teachers working with clil. Byl to kurz pro učitele o metodách a různých nástrojích, které se mohou v hodinách použít.

První týden mého kurzu byl věnován technickým nástrojům  a informační technologii, kterou mohou učitelé využívat v clil hodinách. Byla jsem ve skupině spolu s dalšími sedmi učitelkami. Děvčata pocházela z různých zemí – Italka Mína, Slovinka Lydia, Polky Edyta, Asia, Teresa, Maďarky Hajnie, Joanna  a , svět je malý, i další Češka Lucie z Karlových Varů.

Každá z nás měla před sebou laptop, na kterém jsme si vyzkoušely přesně to, co nám lektorka Niki před tím na tabuli ukázala. Seznámila nás s webovými stránkami, na kterých se dají sdílet informace, vytvářet přípravy na hodiny či si najít už připravená cvičení. Např. dropbox, clilstore, multidict, wordlink, voki, learning apps ,webquest, Prezi apod.  V malých skupinách jsme průběžně celý týden pracovaly na jednom vlastním webquest templatu a v pátek jej prezentovaly. Moje malá skupinka se zabývala přípravou hodiny prvouky pro 2. třídu – rostliny.

Tento týden byl pro mě velmi náročný, protože nejsem moc zběhlá v nových technologiích, a než někam kliknu, třikrát si to rozmyslím z obav, abych si něco nesmazala… a navíc jsme samozřejmě mezi sebou mluvily pouze anglicky. ALE – vše jsem úspěšně zvládla a pro některé aplikace jsem se dokonce nadchla. Žáci se mohou těšit!!  Pokud to tedy do té doby nezapomenu, protože mi musí trochu povyrůst a především se musí naučit číst! S klikáním kamkoliv asi nebudou mít žádný problém.

Druhý týden se nám změnila lektorka. Lindsay nás naučila, jak si naplánovat clil hodinu, probraly jsme Bloomovu taxonomii, rozdílné typy inteligence a pro ně vhodné úkoly. Dále jsme se seznámily například s grafickými organizéry, „fat a skinny“ otázkami, 5 Cs atd. Kromě toho jsme opět průběžně pracovaly v malých skupinkách na celotýdenním úkolu. Tím pro nás bylo rozplánovat hodinu do 5 Cs. Naše skupinka připravila hodinu pro třeťáky – „Vývoj motýla“.  I tento týden mě hodně bavil. Ulevilo se mi už tím, že jsme nepotřebovaly laptop. Vše bylo hlavně o komunikaci. Pro mě tudíž skvělá příležitost zlepšit si angličtinu, naposlouchat nové výrazy a ideální výslovnost.

Kromě toho, že jsme spolu trávily čas na těchto lekcích, měli jsme všichni příležitost se poznat i během volnočasových aktivit. Škola nabízela odpolední a večerní program - výlety do okolních měst, hlavního města Vallety, návštěvu památek, jazzových klubů apod. Já osobně se jela podívat do Vallety a do Národního akvária. Nezapomenutelný byl i výlet lodí na přilehlé ostrovy Comino a Gozo s krásnou přírodou a průzračnou vodou.

Musím říct, že vše pro  mě bylo v první řadě nové, velmi zajímavé a rozhodně přínosné. Po náročném studiu jsem se mohla odměnit plaváním v teplém moři, zrelaxovat a další den nanovo. Jediné co bych příště oželela, byly ukrutně vysoké teploty – v noci bylo 25 stupňů.

Už se těším, až nově získané znalosti a dovednosti zužitkuji ve svých hodinách. Věřím, že to bude bavit nejen mě, ale i mé žáky.

Mgr. Lenka Zárubová

 

 Následující novinka Předchozí novinka