CZ
 
 
Ředitelka:dolejsi.lucie@skolaklic.cz
Zástupce ředitele:  m.kyselovska@email.cz
 
Ředitelka:+420 602 313 517
1. stupeň:+420 487 521 560
2. stupeň:+420 702 035 692
Škola klíč

Příměstský tábor v minulých letech


 2013

 Angličtina, olympionici a hobiti aneb letní příměstský tábor na ZŠ Klíč

            

Učení o prázdninách? Určitě! Výuka angličtiny zábavným způsobem s pestrým celodenním programem plným zážitků, soutěží, her a výletů, v přírodě i pod střechou. To vše bylo náplní Letního anglického příměstského tábora na ZŠ Klíč.

            Scházeli jsme se každé ráno v 8:30 a začínali výukou angličtiny. Děti, rozdělené do skupin podle věku a úrovni, si rozšiřovaly slovní zásobu pomocí her, různých aktivit a dramatizací. Rozhodně nešlo o drilování slovíček či gramatiky, ale zaměřili jsme se na komunikaci. Chtěli jsme dětem ukázat, že s výukou cizího jazyka může být i zábava. Velikým úkolem tedy bylo podpořit děti, aby se nebály a zkoušely domluvit se s lektory v angličtině.  Odpoledne byla věnovaná táborovým hrám, které byly tematicky zaměřené. Poté, co jsme pravidla i náplň hry vysvětlili v angličtině, u nejmenších pro jistotu zopakovali v češtině a pro ty, kteří neposlouchali, ještě jednou zopakovali, jsme se pobavili, podpořili týmovou práci i příjemně unavili. Mezi další aktivity neodmyslitelně patří svezení na koni v Heřmaničkách a výlet do lesa za dalšími soutěžemi.

            Winter Olympic Games in Calgary. Jak název napovídá první týden jsme se věnovali disciplínám, které připomínaly, některé opravdu hodně vzdáleně, zimní sportovní disciplíny nebo dění okolo olympijských her. Vyzkoušeli jsme si variaci na curling, biatlon nebo krasobruslení. V různých soutěžích se také děti seznámily se základními informacemi o Kanadě. Na konci týdne jsme zúročili vše, co jsme se naučili a pozvali jsme rodiče na krátká představení. Nejmladší předvedli sérii různých písniček v angličtině. Starší nám zahráli dojímavou scénku ze života bobistů (zkušení diváci jistě poznali podobu s filmem Kokosy na sněhu) a nejstarší nám zahráli variantu na Červenou Karkulku s nádechem kanadské divočiny.

Wandering of the Fellowship of the Rings across Middle Earth. Druhý týden jsme se věnovali postavám z příběhu Pána prstenů. V různých hrách jsme zkoušeli jaké to je být Entem, jak se jmenují a jak mohou být staří. Bojovali jsme s obry, schovávali se před Nazguly, nebo procházeli doly v Morii. V různých soutěžích se také děti seznámily s některými základními informacemi o Novém Zélandě, kde se film podle stejnojmenné knihy natáčel. Na konci týdne jsme zúročili vše, co jsme se naučili a pozvali jsme opět rodiče na krátká představení. Nejmladší si připravili scénku, kdy procházeli strašidelným domem a hledali ztraceného pejska Missy a starší nám předvedli strastiplné putování hobitů k hoře Osudu s poněkud překvapivým zakončením. Myslíte, že se hobiti mohli někdy potkat s týmem SG-1 a s krvežíznivými piráty? Ne? Omyl, nejstarší třída nám přehrála scénku, ve které bylo všechno možné.

Sice angličtina zněla celý týden, ale nejdůležitější bylo, že jsme si našli nové kamarády a zažili spoustu zábavy a her. Věříme, že jsme děti motivovaly k dalšímu studiu cizích jazyků. Děkuji lektorům Jitce Chmelařové (Judy) a Bc. Robertu Mulárovi (Jeffrey), kteří dokázali nadchnout děti pro všechny aktivity. Veškeré informace o našem táboře naleznete na našich webových stránkách: www.skolaklic.

Příměstský jazykový tábor je další z aktivit, kterými se Základní škola Klíč snaží podporovat jazykové vzdělávání, které v dnešní době hraje nezanedbatelnou roli. Anglický jazyk se u nás vyučuje s vyšší hodinovou dotací a třídy se vždy dělí do menších skupin. Samozřejmostí jsou mezinárodní projekty, které umožňují dětem vyzkoušet si prakticky, co se naučily. Od letošního školního roku, bude konverzaci v AJ vyučovat rodilý mluvčí. Navíc, nejen žáci naší školy mají příležitost dále rozvíjet své jazykové dovednosti v Jazykové škole Klíč, která nabízí mnoho zajímavých kurzů a aktivit.

A co nám dobrého vařili? Vždy všem velice chutnalo! Příklad našeho jídelníčku:

Menu - week 1

MONDAY
- lunch: vegetable soup of champions, a piece of seasoned Canadian police horse with pasta, enriching vitamin cocktail

TUESDAY
- lunch: potejtou soup, muscle-enhancing dumplings stuffed with strawberries and sprinkled with sportsmen powder, lemony lemonade

WEDNESDAY
- lunch: a soup with lost-and-found contact lenses, roasted moose with potejtou dumplings and cabbage, enriching vitamin cocktail

THURSDAY
- lunch: soup from collected blood samples with rice, dumplings roasted with run over beavers and vegetable, raspberry flavored melted ice

FRIDAY
- lunch: a giant ice-hockey puck

Menu - week 2

MONDAY
- lunch: Kiwi soup. Gandalf’s chicken steak, potatoes, cucumber. Fruit lemonade. 

TUESDAY
- lunch: Elfish cabbage soup with sausage and potatoes. Frodo’s strawberry surprise with cream. Vitamin lemonade. 

WEDNESDAY
- lunch: Middle-earth vegetable soup with potatoes. Aragorn’s beans with bread. 

THURSDAY
- lunch: Aboriginal soup. New Zealand turkey mixture with rice. Fruit lemonade. 

FRIDAY
- lunch: Sauron’s soup. Galadriel’s spaghetti with cheese and ketchup. Raspberry lemonade. 

  


2012

Angličtina, zlatokopové a kouzelníci aneb letní příměstský tábor na ZŠ Klíč

 

Učení o prázdninách? Určitě! Výuka angličtiny zábavným způsobem s pestrým celodenním programem plným zážitků, soutěží, her a výletů, v přírodě i pod střechou. To vše bylo náplní Letního anglického příměstského tábora na ZŠ Klíč.

Scházeli jsme se každé ráno v 8:30 a začínali výukou angličtiny. Děti, rozdělené do skupin podle věku a úrovni, si rozšiřovaly slovní zásobu pomocí her, různých aktivit a dramatizací. Rozhodně nešlo o drilování slovíček či gramatiky, ale zaměřili jsme se na komunikaci. Velikým úkolem tedy bylo podpořit děti, aby se nebály a zkoušely domluvit se s lektory v angličtině. Odpoledne byla věnovaná táborovým hrám, které byly tematicky zaměřené. Poté, co jsme pravidla i náplň hry vysvětlili v angličtině, u nejmenších pro jistotu zopakovali v češtině a pro ty, kteří neposlouchali ještě jednou zopakovali, jsme se pobavili, podpořili týmovou práci i příjemně unavili. Mimo jiné jsme museli i překonat nesnáze s velmi nevyzpytatelným a ´na-nervy-lezoucím´ počasím, což v prvním týdnu na výletě vyústilo v neplánovanou exkurzi do výrobny krabic, které tímto děkujeme za přístřeší. 

The Great (GOLDEN?) Journey Across America. Jak název napovídá první týden jsme sledovali zlatokopy, kteří našli zlato na Klondyku a snažili se přejít Ameriku, aby si užili svůj nález na Floridě. Cestou plnili různé úkoly, těžké, lehké i záludné, ale hlavně zábavné. Každý úkol se odvíjel od místa, ve kterém se odehrával, proto jsme se například v Salt Lake koupali (respektive si podávali mokré mýdlo) či jsme narazili na Indiány, jejichž úkoly jsme museli splnit za účelem bezpečného projití jejich krajinou. Na konci týdne jsme zúročili vše, co jsme se naučili a pozvali jsme rodiče na krátká představení. Nejmladší zahráli scénku o krokodýlovi, který ztratil svůj kartáček, starší nám zahráli upravený příběh Pasáček a vlk a nejstarší předvedli detektivní příběh se zajímavým závěrem. 

The Goblet Of Fire Tournament. Druhý týden jsme věnovali kouzelníkům a čarodějkám. Každý den se konal turnaj kouzelníků v různých městech ve Velké Británii. K účasti nebylo zapotřebí kouzelných hůlek, nýbrž odhodlání, vzájemné spolupráce a soustředění. Nakonec poslední den jsme skutečně čarovali, neboť jsme všichni dokázali doslova projít papírem formátu A4! Kouzla, čáry a zaklínadla se všichni snažili překonat a získat co nejvíc čarovných korálků jako odměnu. Na závěr týdne nejmladší děti předvedli krátkou scénku, jak moc se těšily na tábor. Starší porazili hrozného čaroděje a záludné čarodějnice a nejstarší osvobodili sestřičku unesenou zlým černokněžníkem. (Pozn. V průběhu tohoto týdne nebyla upálena ani nijak zraněna žádná čarodějka). Tento týden byl výjimečný tím, že jsme chodili na obědy do vegetariánské jídelny Šambala. Pro většinu z nás to byla zajímavá zkušenost a borůvkové knedlíky k pátečnímu obědu byly nepřekonatelné. Děkujeme.

Sice angličtina zněla celý týden, ale nejdůležitější bylo, že jsme si našli nové kamarády a zažili spoustu zábavy a her. Věříme, že jsme děti motivovaly k dalšímu studiu cizích jazyků. Děkuji lektorům Judy (Jitce Chmelařové) a Jeffrey (Robertu Mulárovi), kteří dokázali nadchnout děti pro všechny aktivity.

Z deníku:

Pondělí 9.7.2012.

Začátek dne byl pro některé poměrně nervozní, protože neměli představu, co je čeká o prázdninách ve škole. Někteří se těšili, jiní měli pocit, že to nemůže být dobrý nápad; přece mají mít volno! Děti se rozdělily do skupin a už je čekaly hodiny plné angličtiny. Odpoledne bylo věnované soutěžím. Máme pět týmů: Stars, CrazyGoldDiggers, Wapiti, Smilies, Gold Team. Soutěže se dařily týmům střídavě, ale všichni nasbírali své první zlaté valouny jako odměnu.
     

Čtvrtek 12.7.2012

Dnešní odpoledne nás čekal výlet do Skalice. Počasí bylo velice nejisté, ale měli jsme veliké štěstí!!!! První průtrž mračen nás stihla kousek od nádraží, ale majitel místní firmy na formy na krabice nám nabídl přístřeší a neplánovanou exkurzi. Druhý deštivý okamžik jsme zažili, když už jsme stáli na vlakové zastávce při cestě zpět. Jinak nám vlastně počasí přálo při hrách v lese ve Skalici. V závodě týmů jsme se naučili některé indiánské znaky a k nim anglické termíny (např. wisdom, friendship, freedom, fence, home, beauty ...), procvičili jsme čísla v jednoduchých početních úkolech.
  

Pondělí 16.7.2012

První den byl ve znamení seznamování a prvních kroků v angličtině. Odpoledne jsme se rozřadili do týmů: Vampires, Crazy Wizards, Black Magic, British Lions, Ró. Poté nás čekaly první soutěže.

Středa 18.7.2012

Den ve znamení borůvek, a že jich tam bylo hodně! Zahráli jsme si hru, při které jsme se naučili jednoduchou básničku a doplnili poztrácený diář. Počasí jsme rozhodně perfektně vystihli!
   

Čtvrtek 19.7.2012

Dopoledne jsme se snažili zúročit své nově nabité znalosti v různých hrách a v přípravě na vystoupení pro rodiče. Odpoledne jsme pak vyrazili na ranč do Heřmaniček, kde na nás čekala Fujinka. Po svezení na koni nás čekaly další hry a soutěže. Nejúspěšnější hra byla na mnoholičný lektvar, kdy měli sestavit monstrum. Návštěvu ranče jsme zakončili výbornými buřtíky.
 

Pátek 20.7.2012

A už tu byl konec. Poslední soutěže. Poslední anglické hry. Dělení odměn. Vystoupení pro rodiče. .... a hlavně borůvkové knedlíky!